Cennik – Warsztaty dla dorosłych

Cennik – Warsztaty dla dzieci

Cennik – Karnety

Oferty specjalne

urodziny – ceny ustalane indywidualnie

eventy i spotkania integracyjne – ceny ustalane indywidualnie

wynajęcie koła garncarskiego na plenery, jarmarki etc – do ustalenia

 

Najczęściej zadawane pytania

Najpierw ulepione prace starannie suszymy i wypalamy w piecu ceramicznym w temperaturze bliskiej 1000°C. Ten zabieg nadaje glinie trwałość ceramiki.

Prace po wypale biskwitowym można ozdabiać: malować farbami (tempery, akryle, akwarele), oklejać. Lista możliwości nie ma końca.

Kolejnym etapem obróbki ceramicznej może być szkliwienie. Prace zostają pokryte specjalnym szkliwem i trafiają ponownie do pieca na wypał szkliwny. Po tym wypale ceramika jest nieprzepuszczalna dla wody i może służyć do celów spożywczych.

Inną metodą ozdabiania ceramiki jest malowanie jej angobami (kolorowymi glinkami) dającymi bardzo ciekawy, pastelowy efekt. .

Prace oddajemy po wypale. Najwcześniej po tygodniu – to czas potrzebny na suszenie i wypalanie prac.

Pracuję nawet z maluszkami ponieważ glina jest materiałem bardzo stymulującym rozwój dziecka. Nie ma najlepszego wieku do pracy z gliną. Już 4-5 latki mogą uczyć sie toczenia na kole garncarskim. Warto jednak zwrócić uwagę na dostosowanie czasu trwania warsztatów do wieku dziecka. Dzieci do 6 lat preferują zajęcia krótsze – jedną godzinę. Starsze uwielbiają zostawać w pracowni nawet kilka godzin.

 

Pracownia ma wszystko co potrzebne do przeprowadzenia zajęć. Jeśli jednak masz swój ulubiony fartuch ochronny, w którym lubisz pracować możesz go zabrać ze sobą. Nie jest to konieczne ale jeśli będzie Ci milej pracować, to bardzo proszę.
Najczęściej rodzice zostawiają dziecko pod nasza opiekę i wykorzystują wolny czas tak jak sobie życzą. Zachęcamy jednak rodziców aby choć raz uczestniczyli w zajęciach tak aby mogli sami „poczuć” glinę. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć pasje i radość tworzenia dziecka. Mam korzystne ceny na zajęcia rodzinne. Warto z nich skorzystać. Taki czas spędzony aktywnie z dzieckiem jest bezcenny.
Sama glina jest masą absolutnie bezpieczną i naturalną. Jednak szkliwienie to etap wymagający większej uwagi i zachowania zasad bezpieczeństwa. Nie jest to jednak proces groźny dla zdrowia a instruktor ciągle dba o Państwa bezpieczeństwo. Do szkliwienia używamy szkliw spożywczych z atestami do kontaktów z żywnością.
Oczywiście wszystkie prace wykonane na warsztatach należą do osób, które je wykonały. Można je odebrać z pracowni zaraz po wypale.

Chcesz dowiedzieć się więcej